Këto janë 2 qarqet pa asnjë rast aktiv me COVID-19, në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë regjistruar 11 raste të reja dhe asnjë humbje jete. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë shëruar edhe 7 pacientë dhe se raste aktive janë 160 deri më tani.

Qarqet që nuk kanë asnjë rast aktiv me COVID-19 janë: Dibra dhe Berati.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 65

Vlorë 17

Elbasan 17

Fier 14

Durrës 13

Shkodër 12

Lezhë 10

Korçë 6

Kukës 5

Gjirokastër 1

/albeu.com/