Kapet nga policia angleze këngëtari Dionis Biba, punonte në shtëpi bari (FOTO LAJM)

Policia angleze ka arrestuar këngëtarin, Dionis Biba. Biba është kapur në një “shtëpi bari” bashkë me një djalë tjetër.

Në shtëpinë e barit u gjetën 210 rrënjë kanabis me një vlerë prej 300.000 stërlinash, ishin montuar gjithashtu edhe kamera sigurie. Bashkë me reperin shqiptar u arrestua edhe shqiptari tjetër Ervin Delija, 24 vjec.

Të dy shqiptarët u dënuan me nga 15 muaj burg secili dhe do të dëbohen në përfundim të dënimit.

Disa muaj më parë Biba ishte protagonist i një investigimi të Daily Mail pasi u zbulua se ai kishte publikuar disa video udhëzuese se si mund të hysh ilegalisht nga Spanja një Angli. /albeu.com/


Shtuar 23.07.2021 16:29