Kapen me lëndë narkotike dy të rinj nga Kosova në Kukës, e shkuara e errët e 23 vjeçarit

Policia e Kukësit ka arrestuar dy shtetas të Kosovës, të cilët trafikonin lëndë narkotike. Të arrestuarit janë Adonis Vitija, 23 vjeç, dhe Vullnet Berila, 22 vjeç, banues në Prishtinë.

Adonis Vitija, rezulton të jetë i dënuar më parë me 6 muaj burgim nga gjykata e Durrësit, për akuzën e mashtrimit. Por që atëherë është i shpallur në kërkim gjersa u kap ditën e sotme.

Gjatë kontrollit në çantën e krahut të tij u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi lënde e dyshuar narkotike kanabis.

Njoftimi i Plotë

Kukës

Vihen në pranga 2 shtetas, për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”.

Njeri nga të arrestuarit i shpallur në kërkim nga DVP Durrës, për mashtrim.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në DVP Kukës bënë arrestimin e shtetasve:

Adonis Vitija 23 vjeç, dhe Vullnet Berila, 22 vjeç, banues në Prishtinë.

Në hyrje të Pikës së Kalimit Kufitar Morinë, gjatë përpunimit dhe verifikimit të të dhënave në sistem, shtetasi A. V. ka rezultuar person në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës e ka dënuar me 6 muaj burg, për veprën penale “Mashtrimi”.

Si rezultat i kontrolleve të shtuara, bazuar dhe në analizën e riskut të bërë nga shërbimet e Policisë, është kaluar në vijën e dytë, për kontroll më të imtësishëm, automjeti tip “Audi”, me të cilin udhëtonin shtetasit A. V. dhe V. B.

Gjatë kontrollit të kryer në vijën e dytë, në çantën e krahut të shtetasit A. V. u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi lënde e dyshuar narkotike kanabis.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”.


Shtuar 24.05.2021 11:56