Ju bë atenat me eksploziv, ky është 33-vjeçari i cili u nis drejt Tiranës (VIDEO+FOTO)

Endrit Sabatini i cili u plagos me eksploziv pak më parë në Llugomare të Vlorës, do të niset drejt Tiranës.

Nga shpërthimi ai dyshohet se ka humbur të dyja këmbët.

Në lidhje me ngjarjen janë sekuestruar pamjet filmike të cilat mund të hedhin dritë mbi ngjarjen.

Ndërkohë, hetimet sipas policisë janë përqëndruar tek e kaluara e tij. Edhe jashtë shtetit pasi ka jetuar disa kohë.

Nuk kë qënë i denuar. Sipas policise quhet me precedent për shkak se disa herë është përfshire në konflikt me persona të tjerë.

Kush është Indrit Sabatini?

Sadetini i kishte shpëtuar një atentati në vitin 2017 kur i kishin vënë eksploziv në makinë. Në atë kohë ai e pikasi lëndën shpërthyese dhe njoftoi policinë. /albeu.com/


Shtuar 19.12.2021 16:36