Jogurti më i shpejtë i pjeshkave të ngrira, ja si ta përgatisni

Thjesht përzieni të gjithë përbërësit, shtoni erëza sipas dëshirës dhe vendosni në një blender

Lëreni të bashkohen, të bëhen kremoze dhe të parezistueshme, pastaj shijojeni.

Nëse keni përzier pjeshkat e ngrira, mund ta shijoni këtë desert menjëherë.

Shtoni kanellë ose nenexhik për ta plotësuar aromën, transmeton Telegrafi.

Ëmbëlsira më e thjeshtë e verës sapo është bërë edhe më e thjeshtë dhe është koha e duhur për ta përgatitur dhe për ta kënaqur veten me kos të vërtetë të ngrirë të verës.

Nevojiten:

– Pjeshkë
– Mjaltë
– Jogurt
– Lëng limoni.

Përgatitja:

Pjeshkat pritni dhe futni në frigorifer me ngrirje të thellë.

Të ftohta vendosni në blender dhe shtoni mjaltë, jogurt dhe lëngun e një limoni.

Përziejeni derisa të bëhen kremoze, rreth pesë minuta.

Mund ta shërbeni menjëherë jogurtin ose lëreni në frigorifer për një kohë më shumë.

Shijojeni./albeu.com

Shtuar 23.06.2022 18:45