Ishte ndërtuar pa leje, IKMT prish “Kalin e Trojës” në Elbasan (VIDEO)

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka prishur “Kalin e Trojës” në Elbasan. Përmes një postimi në Facebook, IKMT shkruan se u shemb pasi ishte ndërtuar pa leje dhe pengonte lëvizjen e qytetarëve.

Shembja e “Kalit të Trojës” është tentuar të bëhet edhe në 2015, por dështoi pasi fadroma që po e shembte u rrëzua./albeu.com


Shtuar 14.07.2021 10:49