Inaugurohet xhamia e Et’hem Beut, merr pjesë vetë Erdogan (FOTO & VIDEO)

Momentalisht po inaugurohet xhamia e Et’hem Beut në Tiranë.

Në ceremoninë e inaugurimit po merr pjesë vetë presidenti turk Rexhep Taip Erdogan, i cili ishte për një vizitë zyrtare në Shqipëri gjatë ditës së sotme.

Xhamia është financuar nga Agjensia Turke për Bashkëpunim e Koordinim.

Presidentin turk e ka shoqëruar edhe kryeministri Rama dhe disa pjesëtarë të komunitetit musliman./albeu.com/

Shtuar 17.01.2022 18:30