Immobile akuzon presidentin e Torinos: Ai më ofendoi (FOTO LAJM)

Lazio-Torino nuk ndalet së diskutuari. Pas barazimit 0-0 në stadiumin “Olimpico”, sulmuesi kryesor i skuadrës kryeqytetase, Ciro Immobile ka “shpërthyer” kundër ish-presidentit të tij tek Torino, Urbano Cairo.

Immobile me anë të një postimi në profilin e tij në rrjetin social “Instagram” ka shkruar se presidenti i Torinos e kam ndaluar përpara dhomës së zhveshjes duken e ofenduar verbalisht dhe duke iu drejtuar me akuza shpifëse.

 

“Të gjithë e dinë kush është Ciro Immobile. Brenda fushës, dhe veçanërisht jashtë. Unë mund të pranoj kritika ndaj lojtarëve, por jo shkelje serioze shpifëse ndaj personit që jam. Sidomos nëse këta të fundit vijnë nga drejtues nga bota e futbollit.

Në fund të ndeshjes së kësaj mbrëmjeje, presidenti i Torinos, Urbano Cairo u bashkua me mua në hyrje të dhomës së zhveshjes së Lazios, dhe nisi të më ofendonte,  më ofendoi verbalisht, duke mu drejtuar me akuza serioze shpifëse, duke më akuzuar se kam luajtur ndeshjen me ‘gjak në sy’, dhe gjithashtu në lidhje me ndeshjen e parë të këtij kampionati të luajtur kundër Torinos, madje duke shkuar deri aty sa të më thoshin se kam luajtur atë lojë pozitiv me COVID-19.

Unë kurrë nuk do të ndalem së falënderuari presidentin Cairo për mundësinë që jam aktivizuar te Torino si futbollist, por nuk mund të anashkaloj një episod që shkon përtej dimensionit të futbollit. Të gjithë e dinë kush është Ciro Imobile, një futbollist, por mbi të gjitha një njeri që respekton rregullat dhe parimet e besnikërisë. Unë nuk mund të toleroj fyerjet dhe fyerjet që shpifin, pa ndonjë arsye të vlefshme, personin tim.”


Shtuar 19.05.2021 13:28