Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që pamjet e vrasjes së Artan Santos ia dhe policisë

Ish-shefi i policisë Erzen Breçani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania i tha gazetarit Artan Hoxhës pamjet e vrasjes së Artan Santos para se të ia dorëzonte atij ia tha policisë edhe pse gazetari ia kishte kërkuar.

Hoxha i përgjigj se bëri gabim që ia dha policisë pasi autori sot e kësaj dite ende nuk është kapur

Gazetari theksoi se po ti kishte pamjet do i kishte publikuar.

Pjesë nga biseda:

Erzen Breçani- Artan Hoxhës: Ti mi ke kërkuar kamerat edhe atë ditë që u vra Artan Santos por ja dërgova policisë para pastaj ti kam dhënë ty.

Artan Hoxha: Gabim ke bërë duhet të mi kishe dhënë mua para, se autori nuk është kapur ende. Pamjet do i kishim publikuar më parë./euronews


Shtuar 29.01.2023 22:14