Horoskopi 27 Tetor, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi

Sot  jeni  dinamikë dhe merrni vendime drastike për jetën tuaj. Veproni me qetësi dhe pa panik dhe do të shihni se gjërat po përmirësohen.

Gjërat ndryshojnë për mirë në marrëdhënien tuaj romantike, pask afroheni më shumë me partnerin. Atmosfera do jetë e mirë prandaj flisni me të për shqetësimet tuaja dhe dëgjoni këshillat e tij.

Demi
Sot  ndryshoni shumë gjëra që nuk ju shkojnë ashtu siç do të dëshironit. Mos u dorëzoni  dhe veçanërisht mos e humbisni optimizmin. Çdo gjë mund të ndodhë nëse  vërtetë përpiqeni. Me vetëbesim të lartër mund të bëni mrekulli!

Në jetën tuaj romantike, dita është e mirë për të folur hapur me partnerin e ti shprehni atij ndjenjat. Beqarët , dijeni që sot do të keni shumë mundësi për të bërë njohjen që dëshironi.

Binjakët

Ka shumë mundësi që me sjelljen tuaj të shkaktoni situata të pakëndshme si në mjedisin tuaj familjar ashtu edhe në punë. Shmangni përfshirjen në grindje dhe mosmarrëveshje që nuk ju çojnë askund dhe përpiquni të mbani ekuilibrin.

Problemet që keni në marrëdhënien tuaj, ju kanë sjellë në një  rrugëdalje dhe egoizmi juaj nuk ju lë të flisni me partnerin. Beqarët kaloni kohë të mirë vetë, kështu që ndaloni së shpenzuari kohë në njohje kalimtare  mos harxhoni kot kohën tuaj.

Gaforrja

Vonesat në çështje të ndryshme po reduktohen ndjeshëm sot dhe shikoni  të ardhmen tuaj me optimizëm.
Me pak planifikim mund të arrini shumë, përderisa nuk i nënshtroheni presionit që  ju shtyn në vendime të nxituara. Përdorni sa më shumë logjikën tuaj.

Në romancën tuaj humori nuk është aq i mirë por ndoshta është  momenti duhur  për të parë se çfarë po ndodh në marrëdhënien tuaj dhe çfarë ju shqetëson.
Do të zbuloni se përgjegjësitë janë njësoj nga të dyja palët.

Luani

Vazhdoni me ritmin me të cilin po punoni dhe shumë shpejt ja dilni t’i arrini gjërat atje ku dëshironi.
Zgjidhni përfundimisht situatat që ju lodhin.
Mos mbani qëndrim pasiv për çështje që kërkojnë veprime vendime radikale.

Mos humbisni në mendimet pesimiste të së shkuarës në lidhje me marrëdhënien tuaj, sepse po e ngarkoni psikologjikisht partnerin tuaj dhe po prishni atmosferën e mirë që mbizotëron mes jush.

Virëgjëresha

Energjia që do të keni këtë të mërkurë do të jetë shumë e madhe dhe në kombinim me aftësitë që keni do t’ju ndihmojë të zgjidhni disa çështje dhe t’i kryeni ato në mënyrën më të mirë.
Mos u relaksoni akoma sepse fushat që kanë nevojë për punë janë të shumta dhe nuk duhet të pushoni kurrë.

Në jetën tuaj romantike disa probleme mbeten pas, mund të kaloni shumë më mirë me partnerin nëse relaksoheni dhe nuk acoroheni vazhdimisht me të.

Peshorja

Dita është e mirë që të mendoni dhe riplanifikoni gjithçka që dëshironi të bëni.
Tani që planetët ju favorizojnë është e rëndësishme të zbuloni nevojat tuaja thelbësore për të ardhmen e jetës suaj profesionale, por edhe marrëdhëniet tuaja me disa njerëz.
Vendimi për këto çështje kërkon  qetësi dhe mendim.

Në romancën tuaj gjërat marrin rrugën që dëshironi dhe planet që keni pasur në mendje fillojnë të materializohen. Në fund të fundit, sot skena planetare e ditës favorizon çdo veprim romantik.

Akrepi

Sot jeni të pushtuar nga idetë të jashtëzakonshme dhe nëse i promovoni në mënyrën e duhur mund t’ju sjellin rezultate të mira  në të gjitha fushat e jetës suaj.
Mos u stresoni dhe mos e prishni humorin nëse ndodh ndonjë vonesë në programin tuaj.

Shmangni kritikat e tepruara ndaj partnerit sot, sepse  krijohen tensione që do ju prishin humorin. Mos kini kërkesa të tepërta ndaj tij, sepse të gjithë kalojnë vështirësitë e tyre dhe nuk janë gjithmonë të disponuar për ju.

Shigjetari

Sot kërkoni njohje të reja me personat me pushtet, të cilët do t’ju ndihmojnë në promovimin e planeve tuaja të biznesit. Do të jetë gjithashtu një ditë e mirë për të korrigjuar disa gabime të së shkuarës dhe për të ecur përpara.

Partneri juaj do jetë pranë dhe do ju mbështesë sot në planet që mund të keni për të ardhmen e marrëdhënies suaj.
Pasiguritë tuaja do të reduktohen shumë, falë fjalëve që do ju thotë.

Bricjapi

Dita është stresuese për ju, pasi ju duhet të merrni disa vendime të rëndësishme për jetën tuaj

Sigurisht, duhet të dini se me ndikimet pozitive që merrni sot, mendja juaj është e qartë për të marrë vendimet më korrekte.
Vetëm kini kujdes, mos u bazoni vetëm  nga emocionet.
Nëse keni jeni në një lidhje sonte do të kaloni një mbrëmje të këndshme dhe argëtuese me partnerin.

Ujori

Sot do ju shqetësojnë  shumë çështje të pazgjidhura të së kaluarës, për t’ju kujtuar se ajo që nuk zgjidhet me kohë, nuk zhduket por rikthehet atje ku nuk e prisni.
Mbani sytë hapur për zgjidhje të dukshme që nuk i keni menduar dhe bisedoni me njerëzit përreth jush.

Në lidhjen tuaj do të kaloni një ditë shumë të këndshme dhe romantike, pasi gjeni mirëkuptimin e partnerit për shqetësimet tuaja.
Për beqarët dita është e favorshme për kontakte dhe njohje të reja dhe ka shumë mundësi që të magjepseni nga një person që keni takuar së fundmi.

Peshqit

Kërkoni zgjidhje të qarta për problemet dhe situatat tuaja stresuese.
Ju mund të arrini atë që dëshironi për sa kohë që jeni të drejtë dhe të ndershëm.


Shtuar 26.10.2021 23:10