Hodhi një bisht cigare nga dritarja e makinës, gruaja gjobitet me 1500 paund në Angli

Një grua është gjobitur me 1,500 paund në luftën kundër të ashtuquajturit “krim i zymtë”, pasi hodhi një cigare nga dritarja e makinës së saj.

Yahoo shkruan se një person u pa duke hedhur një bisht cigare nga një Nissan që i ishe në pronësi të Maurine Bateesa në Barking & Dagenham.

Maurine Bateesa refuzoi të jepte detaje se kush drejtonte makinën në atë kohë dhe kështu u ndoq penalisht dhe u gjobit.

Ajo nuk u paraqit në Gjykatën e Magjistraturës Barkingside, kështu që u gjobit në mungesë.


Shtuar 29.12.2022 23:34