Hidhni thelpinj hudhre në ujë dhe pijeni, studimet tregojnë rezultate mahnitëse

Disa studime kanë treguar gjithashtu se hudhra mund të stimulojë sistemin imunitar për të ngadalësuar rritjen e tuumorit.

Përbërësit:
8 thelpinj hudhër dhe një litër ujë.

Përgatitja: Qëro hudhrat dhe përgjysmoni çdo thelb. Shpërlajeni thelbin e hudhrës në ujë, pastaj vendoseni në një kavanoz. Derdhni një litër ujë dhe mbyllni kavanozin. Lëreni në frigorifer për një orë para përdorimit.

Si ta përdorni:
Përzieni 1/4 filxhan ujë me hudhër në 1 gotë ujë të thjeshtë.
Dita 1: Pini çdo orë e gjysmë gjatë kësaj dite.
Dita 2: Pini ujë të hudhrës çdo dy orë ose të paktën tre herë në ditë. Në ditët në vijim, pini ujë me hudhër disa herë në ditë.