Hidhet shorti, zbulohet kur do të performojë Amxhela Peristeri në finalen e Eurovision

Anxhela Peristeri u kualifikua e para mbrëmjen e djeshme për në natën finale të Eurovision. Ky ishte një moment gëzimi dhe entuziazmi jo vetëm për Anxhelën, por për gjithë shqiptarët.

Ditën e sotme,  Anxhela ka njoftuar se ajo do të performojë e dyta në finale, pasi në short i ka qëlluar numri dy.

Nata finale do të hapet nga Qiproja me këngëtaren Elena Tsagrinou dhe më pas menjëherë do të jetë përfaqësuesja jonë.

Lista e plotë e 26 vendeve që do të perfromojnë në natën finale është:

 1. Qipro
 2. Shqipëria
 3. Izraeli
 4. Belgjika
 5. Rusia
 6. Malta
 7. Portugalia
 8. Serbia
 9. Mbretëria e Bashkuar
 10. Greqia
 11. Zvicra
 12. Islanda

Shtuar 21.05.2021 15:19