Guardiola për Bielsan: Jepjani Man City dhe do të shihni sa trofe do të fitojë

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola ka folur me fjalë të mëdha për kolegun të tij dhe kundërshtarin, Marcelo Bielsa.

Manchester City do ta pres Leedsin në “Etihad Stadium”, ku do të takohen edhe dy miqtë e vjetër.

“Kur pata rastin të flisja me të, ai gjithmonë fliste për ato që besonte. Të gjithë e dinë admirimin dhe respektin që kam për të. Nëse ka një person që mund të gjejë sekretin ose mënyrën se si duam të luajmë, ai person është ai”.
“Për etikën e tij të pabesueshme të punës dhe njohjen e lojës. Ai është një person që respekton kundërshtarin e tij, i cili luan për tifozët dhe që dëshiron vetëm të luajë për të fituar, duke bindur lojtarët që ta ndjekin atë”, ka thënë Guardiola.

Trajneri katalanas tutje iu është përgjigjur edhe pyetjes se pese Bielsa nuk fiton tituj, duke dhënë një përgjigje shumë të bukur.

“Njerëzit thonë se ai nuk fiton tituj, por jepi Manchester City dhe ai do të fitojë tituj”, deklaroi Pep.


Shtuar 9.04.2021 18:51