Grupi i Alibeajt kërkoi interpelancë me Ramën, Kuvendi fut në rend dite çështjen McGonigal

Konferenca e Kryetarëve futi në kalendarin e punimeve të Kuvendit kërkesën për interpelancë urgjente të kërkuar nga Grupi i Enkelejd Alibeajt me kryeministrin Edi Rama lidhur me çështjen “McGonigal”.

Në mbledhjen e ditës sotme, deputetja e PD Flutura Açka, kujtoi seancën e javës së shkuar, ku u mbyll duke shmangur debatin për ish-zyrtarin e FBI, Charles McGonigal.

“Po ndodh fashistizimi i Parlamentit. Në nuk jemi as prokurorë dhe as inkuizitorë por jemi mandatuar të kërkojmë llogari dhe mbyllja e seancës është shkelje e Rregullores së Parlamentit dhe Kushtetutës së Republikës”, ka deklaruar Açka.


Shtuar 30.01.2023 14:48