Greqia nuk gjen paqe, sërish lëkundet nga tërmeti

Një tërmet me magnitudë 4 i shkallës Rihter tronditi qytetin e Prevezaon në bregun perëndimor të Greqisë pasditen e kësaj të mërkure.

Epiqendra u raportua  në veriperëndim të Prevezës, sipas Institutit Gjeodinamik.

Thellësia e tërmetit vlerësohet të jetë 17 km.

Nuk raportohen dëme në njerëz dhe as materiale/albeu.com


Shtuar 30.06.2021 19:37

Tags: ,