Grabitën dhe rrahën italianin në sy të të dashurës së tij, identifikohet banda e shqiptarëve

Policia italiane ka zbuluar dhe ndaluar një bandë shqiptarësh atje.

Sipas burimeve, raportohet se në pranga kanë rënë dy shtetas shqiptarë dhe një maroken.

Të rinjtë në bashkëpunim me njëri-tjetrin kryenin grabitje të ndryshme, ku rasti më flagrant ishte grabitja e një 17-vjeçari italian. Ngjarja ndodhi në parkun publik të Carbonera.

17-vjeçari italian po qëndronte me të dashurën e tij, ku “bosi” shqiptar i bandës, vetëm 18-vjeç iu afruar dhe më pas erdhën edhe shqiptari tjetër 20-vjeç dhe marokeni 19-vjeçar.

I riu italian tentoi të ikte, por u ndalua nga njëri prej anëtarëve të bandës i cili e goditi me grusht në kokë dhe më pas të rinjtë e tjerë i morën gjithçka kishte në xhepa.

Denoncimi për shqiptarët u bë në polici të cilët duke parë edhe kamerat e sigurisë, mundët që të identifikojnë tre personat agresiv./albeu.com/


Shtuar 2.12.2021 08:52