Goditi 5 persona me thikë, autori ishte person në kërkim

Autori i sulmit të sotëm në xhaminë “Dine Hoxha” tek “Rruga e Kavajës” rezulton me precedentë penalë.

34-vjeçari Rudolf Nikolli ishte shpallur në kërkim nga policia rreth një muaj më parë pas një sherri tek terminali i autobusëve.

Më 11 mars dy të rinj nga Mati janë përfshirë në një konflikt verbal me njeri- tjetrin e më pas 34-vjeçari Rudolf Nikollaj ka plagosur me thikë në këmbë 32- vjeçarin Robert Kurti. I plagosuri u transportua në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën ndërsa autori u shpall në kërkim. Pra bëhet fjalët pikërisht për këtë person që sot fut brenda një objekti të kultit duke goditur me thikë besimtarër që po faleshin dhe ndërsa nuk ngurroi të kërcënonte dhe të godiste dhe personat jashtë xhamisë.


Shtuar 19.04.2021 16:20