Gjykata e Apelit në SHBA “shuplakë” Biden-it, pezullon urdhrin e marrjes së vaksinës me detyrim

Një gjykatë Apeli në SHBA la në fuqi vendimin për të pezulluar një urdhër të Presidentit Joe Biden që kompanitë me 100 ose më shumë punëtorë të vaksinohen kundër koronavirusit.

Vendimi i Gjykatës së Apelit të Rrethit të Pestë, i përbërë nga një gjyqtar i emëruar nga Ronald Reagan dhe dy të zgjedhur nga Donald Trump, i dha kështu një “shuplakë” administratës Biden që kaloi rregulloren.

Kujtojmë se urdhrin e vaksinimit të punonjësve në kompani të mëdha, Joer Biden e dha në shtator duke u thënë amerikanëve se “durimi ynë është dobësuar” me ata që refuzojnë të vaksinohen./albeu.com


Shtuar 13.11.2021 08:38