Gjashtë makina dhe një trailer të përfshirë në aksidentin te kthesa e Murrashit, lëndohet një grua

Detaja të tjera vijnë nga aksidenti masiv i ndodhur pak minuta më parë në aksin Librazhd –Elbasan, pikërisht në vendin më të rrezikshëm, kthesa e Murrashit.

Mësohet se fillimisht kamionit i është çarë goma kur ka kaluar urën pasi ka prekur në cep dhe më pas janë përfshirë edhe gjashtë automjete të tjera.

Si pasojë e këtij aksidenti, përpos dëmeve material ka mbetur e lënduar edhe një grua e cila është dërguar në spitalin e Librazhdit./albeu.com

Shtuar 27.08.2022 16:36