Gazetari sfidon Ramën, Bashën dhe Metën për ngjarjen në Elbasan: Janë palë!

Elbasani është tronditur sot nga vrasja e Pjerin Xhuvanit, aktivist i PS-së dhe dikur ish- kryetar i LSI-së.

Për këtë fakt, gazetari investigativ Artan Hoxha ka reaguar me një status në rrjetin social Facebook ku shkruan se mezi pret që Meta të shkojë në Elbasan, ndërsa kujton se Rama dhe Basha janë palë në këtë rast.

Postimi i plotë

Kur mjeku Pjerin Xhuvani(viktima e sotme) ishte në “drejtimin e duhur”…

Mezi po pres, qe presidenti te shkoje në Elbasan, ashtu si shkoi para dy ditesh në Kavaje, dhe te jap nje mesazh per popullin në mbrojtje te votes dhe rendit kushtetues…
Sepse kryeministri dhe sfidanti për kryeminister jane pale në kete rast.