Gafa që Lady Diana bëri Krishtlindjet e para si anëtare e familjes mbretërore

Krishtlindja është një kohë kur në Pallat respektohen shumë tradita dhe familja mbretërore duhet të ndjekë edhe më shumë rregulla se zakonisht, si për shembull të thotë se është e ndaluar që zonjat të veshin diamante para orës 18:00.

Një nga momentet më relaksuese të festës është kur shkëmbejnë dhuratat në prag të Krishtlindjeve, konkretisht në orën 18:00, që duhet të jetë qesharake dhe nuk jo me vlerë të lartë, pasi le të jemi të sinqertë, i kanë të gjitha, pra çfarë t’i blejmë njëri-tjetrit?

Për shembull, një vit Harry i dha gjyshes së tij një kapelë dushi në mënyrë që ajo të mos i prishte flokët kur shkonte në tualet, ndërsa Meghan i kishte bërë dhuratë një lloj brejtësi të mbushur.

Kështu që herën e parë që Diana kaloi Krishtlindjet me familjen mbretërore ajo nuk ishte e informuar për këtë dimension qesharak dhe ekonomik të dhuratave, dhe sipas Reader’s Digest në 1981 ajo i dhuroi Princeshë Anës një pulovër të mrekullueshëm kashmiri, ndërsa ajo që mori në këmbim ishte një top letre higjienike.

Diana e mori me humor dhe vitin tjetër nuk gaboi më./albeu.com


Shtuar 25.12.2021 14:11