Fotoja e përdorur masivisht për meme shitet për shumën marramendëse

Fotoja e një memeje të njohur në internet, ku shfaqet një vajzë dyvjeçare, është shitur si një simbol jo-fungible (NFT) për rreth 74,000 dollarë.

Fotografia, e quajtur Slo Eyeing Chloe, tregon vogëlushen Chloe Clem tregon fytyrën e saj kur mamaja i tregoi se papritur kishte vendosur të shkonin në Disneyland.

NFT janë shenja digjitale që demonstrojnë pronësinë e artit elektronik.

Familja Clem nxori në ankand NFT -në e tyre për 25 Ethereum, një formë e kriptomonedhës.

Fotoja u ble nga 3F Music, një kompani prodhimi muzikore me qendër në Dubai.

NFT janë shenja digjitale që demonstrojnë pronësinë e artit elektronik.

NFT -të zakonisht blihen dhe shiten për kriptovaluta. Pavarësisht se posedojnë certifikatën digjitale, blerësit nuk kontrollojnë të drejtën e autorit për imazhin që përfaqëson./albeu.com


Shtuar 25.09.2021 11:22

Tags: , ,