FOTO LAJM/ Presidenca vishet kuqezi

Institucioni i Presidencës është veshur me ngjyrat kuqezi mbrëmjen e sotme duke ndezur atmosferën e festave të 28 dhe 29 nëntorit.

Dy ditët e ardhshme e gjithë Tirana do të jetë e veshur kuqezi si dhe do të ketë aktivitete të shumta, duke nisur nga marshimi te koncertet e shumë aktivitete të tjera.

Në 28 nëntor Shqipëria do të festojë 111 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë, ndërsa në 29 nëntor 79 vjetorin e çlirimit.


Shtuar 27.11.2023 20:59