Formacioni i mundshëm i Anglisë ndaj Shqipërisë, Kane udhëheq sulmin (FOTO LAJM)

Sauthgate ka vendosur të bëjë disa ndryshime në formacion nga ndeshja me San Marinon. Tekniku anglez ndaj San Marinos luajti me formacionin 4-2-3-1, ndërsa kundër Shqipërisë do të hedhë në fushë një formacion 4-3-3.

Harry Megurie do të zëvendësojë Conor Coady në qendër të mbrojtjes, që së bashku me Stones, James dhe Chilwell do të përbëjnë 4-shen e mbrojtjes.

Mesfusha do të jetë e përbërë nga Foden, Mount dhe Rice, të cilët do të mbështesin 3-shen e sulmit Calvert-Lewin, Sterling dhe Kane.


Shtuar 28.03.2021 11:27