Formacionet zyrtare: Juventus përballës Romës së Mourinhos (FOTO LAJM)

Në Allianz Stadium, Juventusi dhe Roma zhvillojnë ndeshjen kryesore të javës së tetë në Serie A.

Pas fillimit aspak të mirë të sezonit, Zonja e Vjetër është rikthyer te rezultatet pozitive dhe është ngritur në kuotën e 11 pikëve, nga tri fitore, dy barazime dhe dy humbje.

Roma kanë regjistruar pesë fitore dhe dy humbje, ashtu që kanë grumbulluar 15 pikë.

Strategët Massimiliano Allegri dhe Jose Mourinho i kanë përgatitur taktikat e tyre për këtë përballje të rëndësishme.

Juventus: Szczesny; Danilo, Bonucci, Chiellini, De Sciglio; Cuadrado, Bentancur, Locatelli, Bernardeschi; Chiesa, Kean.

Image

Roma: Rui Patricio; Karsdorp, Mancini, Ibanez, Vina; Veretout, Cristante; Zaniolo, Pellegrini, Mkhitaryan; Abraham.

Image


Shtuar 17.10.2021 20:18

Tags: ,