Florian Marku rikthehet në vendlindje, përgëzohet nga Bashkia e Lushnjës (FOTO LAJM)

Florian Marku  u shpall kampion bote në IBF, në kategorinë Welterweight pak ditë më parë duke mposhtur boksierin ukrianias,  Maxim Prodan.

Marku e fitoi përballjen me pikë, pasi të 10 raundet u mbyllën pa nokaut pavarësisht se shqiptari ishte më kërkues.

Si lushnjar, Marku u  ftua nga Bashkkia e Lushnjës nga kryetarja e Bashkisë, Eriselda Sefa, përgëzoi për sukseset e arritura.

Postimi i plotë i Bashkisë së Lushnjës:

Kryetarja e Bashkisë znj.Eriselda Sefa, ftoi në një vizit në ambientet e Bashkisë Lushnje kampionin e botës në versionin IBF Florian Markun, i cili në të gjitha intervistat e tij ka pohuar me krenari se është djalë nga Lushnja. Kryetarja e Bashkisë e përgëzoi për sukseset e arrituara, duke i shprehur besimin se do të arrijë dhe fitore më të mëdha duke bërë krenarë të gjjthë shqiptarët. /albeu.com/


Shtuar 4.10.2021 13:26