Flamur Noka nxjerr pamjet e dhunës: Protestuesit u rrahën nga policia (VIDEO)

Pas protestës së 20 Shkurtit, Sekretari i Përgjithshëm në Partinë Demokratike, Flamur Noka, ka reaguar për dhunën që policia ka ushtruar ndaj protestuesve të opozitës.

Noka e cilëson këtë akt një barbari dhe kapërcim të ligjit ndaj të pafajshmëve, të cilët kanë shfryrë dhunë në emër të urdhëruesve të tyre, Edi Ramës dhe Taulant Ballës.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Flamur Noka (@nflamur)

Reagimi:
“Banditët me uniformë duhet të dinë një gjë: Tmerrin e Ramës e Ballës ndaj protestës madhështore nuk duhej ta shfrynin me dhunë ndaj të pafajshmëve. Urdhëruesit do i braktisin siç po i braktis Rama bashkëpunëtorët e tij një e nga një. Do përballen me ligjin dhe demokratët! Asgjë nuk harrohet e sidomos kjo barbari ndaj dy të rinjve të pafajshëm, Z. Andrea Malia e Z. Kindi Toli. Çdo kapërcim ligji do të shpaguhet! Ne nuk e harrojmë këtë dhunë barbare ndaj njerëzve tanë, që protestuan qytetarisht e paqësisht”,


Shtuar 21.02.2024 10:09