Festa e 29 Nëntorit! Ambasada amerikane uron shqiptarët (FOTO LAJM)

Shqiptarët sot festojnë 77 vjetorin e Çlirimit nga pushtuesit nazistë gjermanë.

Ambasada amerika ka uruar shqiptarët mëngjesin e sotëm duke shkruar se ata që sakrifikuan jetët në luftë dhe kremtojnë lirinë.

“Shqipëria shënon sot përvjetorin e 77 të Çlirimit. Në këtë festë zyrtare, shqiptarët nderojnë ata që sakrifikuan jetët në luftë dhe kremtojnë lirinë. Gëzuar Ditën e Çlirimit, Shqipëri!”, shkruan ambasada. /albeu.com/