Faqja zyrtare nuk lëshohet nga grupi i Alibeajt, Partia Demokratike hap website të ri

 

Partia Demokratrike e drejtuar nga Sali Berisha ka vendosur të hapë nje faqe të re internet, pasi faqja e vjetër pd.al vazhdon të mbahet “peng” nga grupi Enkelejd Alibeajt, ashtu si edhe faqja e facebook.

Tanimë PD-ja ka një qebsite të ri me adresën pdsh.al.

Në faqen e vjetër janë ende të pasqyruara aktivitetet e Bashës. Ndërkohë që faqja e re hapet me primaret që po mban PD për zgjedhjet e 24 majit.

Në strukturat e pasqyruara në faqen e re, janë institucionet e reja të PD si dhe grupi parlamentar./albeu.com