EMRAT/ Roja dhunon gjimnazistin në Dibër, arrestohet nga policia

Ditën e sotme policia ka arrestuar Kadri Elezin, roje e një shkolle në Dibër pasi është konfliktuar fizikisht me një gjimnazist.

Policia ka arrestuar edhe vëllain e Gjimnazistit Shkelqim Tomçini pasi ai ka dhunuar fizikisht rojen pas konfliktit që ka pasur me vëllain e tij.

Policia po vijon punën për zbardhjen dhe detajet e konfliktit.

NJOFTIMI I POLICISË:

U konfliktua fizikisht me një 21-vjeçar (nxënës në vit të tretë), arrestohet në flagrancë roja i shkollës.

Arrestohet në flagrancë edhe vëllai i 21-vjeçarit, pasi u përfshi në konflikt dhe goditi rojën.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Dibër arrestuan në flagrancë shtetasin K. E., 45 vjeç, rojë i një shkolle të mesme, pasi është konfliktuar fizikisht me shtetasin M. T., 21 vjeç, nxënës i shkollës së mesme.

Gjithashtu u arrestua në flagrancë shtetasi Sh. T., 27 vjeç, banues në Dibër (vëllai i 21-vjeçarit), pasi është përfshirë në konflikt dhe ka goditur rojen.

Në vijim të veprimeve u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal për shtetasin S. E. (vëllai i rojës së shkollës), pasi ka tentuar të futet me forcë në ambientet e Komisariatit të Policisë Dibër, ku ishte shoqëruar vëllai i tij, pas konfliktit./albeu.com


Shtuar 17.11.2022 14:40