Familjarët e gjetën pa jetë jashtë makine! Detaje nga vrasja e 33-veçarit në Shkodër

Një tjetër ngjarje e rëndë ka tronditr Shkodrën mbrëmjen e së enjtes, pasi një 33-vjeçar ëhstë vrarë me armë zjarri.

I vrarë ka mbetur Valter Fierza, i cili ëhstë gjetur nga familjarët e tij jashtë makinës në fshatin Hot i Ri.

Ishin vetë familjarët të cilët njoftuan policinë.

Ndëkrohë policia ka rrethuar zonën dhe po punon për kapjen e autorit.

Njoftimi:

Rreth orës 21.48, në fshatin Hot i Ri, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri shtetasi V.F, rreth 33 vjeç, banues në fshatin Hot i Ri, Shkodër.

Në vendngjarje kanë shkuar menjëherë shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor.

Janë ngritur pika kontrolli dhe vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e autorit/ve.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

 


Shtuar 21.09.2023 22:55