Facebook do të quhet Meta, Presidenti “bëhet meme” (FOTO LAJM)

Mark Zuckerberg njoftoi dy ditë më parë se “Facebook” do të ndryshonte emrin dhe se në të ardhmen do të quhej “Meta”.

Ndryshim ky që vjen pas një serie akuzash për rrjedhjen e të dhënave të përdoruesve të kompanisë, gjë që pritet t’i ripërtërijë imazhin platformës gjigande.

Por, emri i kompanisë “Facebook” është  i njëjtë me mbiemrin e Presidentit Shqiptar, Ilir Meta, gjë e cila ka sjell “shpërthimin” e humorit e të memeve në rrjet./albeu.com/


Shtuar 1.11.2021 19:27