EUROPA LEAGUE/ Man.United – Milan, finalja e parakohëshme: Formacionet e mundshme

Sonte në kuadër të UEFA Europa League zhvillohet ndeshja e mbrëmjes mes Manchester Unitedit dhe AC Milanit.

Takimi fillon nga ora 18:50 dhe luhet në stadiumin ‘Old Trafford’.

Ballafaqimi i fundit mes klubit anglez dhe atij italian ndodhi më 2019 në ndeshjet parasezonale. Këtë takim e kishte fituar ekipi i ‘Djajve të Kuq’ me rezultat 3-2.

𝑭𝒐𝒓𝒎𝒂𝒄𝒊𝒐𝒏𝒆𝒕 𝒆 𝒎𝒖𝒏𝒅𝒔𝒉𝒎𝒆:

𝐌𝐚𝐧.𝐔𝐧𝐢𝐭𝐞𝐝: Henderson, Telles, Maguire, Bailly, Bissaka, Fred, MacTominay, Fernandes, Martial, James, Greenwood.
𝐌𝐢𝐥𝐚𝐧: Donnarumma, Dalot, Romagnoli, Tomori, Kalulu, Kessie, Tonali, Krunic, Hauge, Seelemaekers, Leao.

Shtuar 11.03.2021 01:03