Eriksen është rikthyer, dy ekipe të mëdha anglezë kërkojnë shërbimet e tij

Christian Eriksen është rikthyer më i fortë se kurrë në fushën e lojës që pas atakut karidak që pësoi.

Ai u transferua nga Interi te Brentford, pasi zikaltërit nuk mund ta mbanin në ekip sepse federata italiane nuk e lejonte që Eriksen të luante me aparatin në zemër.

Por tashmë Eriksen është duke shfaqur formën e tij të mirë, ku ka shënuar disa herë që pas rikthimit të tij. Kjo gjë ka tërhequr vëmendjen e dy ekipeve angleze.

Manchester United dhe Tottennham janë duke ndjekur danezin për një transferim të mundshëm në merkaton e verës./ h.ll/albeu.com

Shtuar 5.04.2022 15:10