EMRI/ U dhunua barbarisht dhe u qëllua me thikë natën e Vitit të Ri në Londër, kush është shqiptari që humbi jetën

Fatjon Oruçi është i riu që u gjet i plagosur në Doncaster Road, Rotherham në Londër.

22-vjeçari nuk arriti të mbijetonte pas plagëve të rënda që kishte marrë si pasojë e rrahjes brutale dhe goditjes më thikë.

Ngjarja e rëndë ndodhi ditën e Vitit të Ri.

Për këtë ngjarje u arrestua një 26 vjeçar dhe një vajzë rreth 20-vjeç si të dyshuar për vrasjen, ndërsa aktualisht po hetohen të lirë, ka bërë me dije policia.

Gjithashtu bëhet me dije se familja e 22-vjeçarit, Fatjon Oruçi ka marrë mbështetje të plotë nga policia.

Gjithashtu është kërkuar që persona të cilat mund të kenë informacion për ngjarjen të kontaktojnë menjëherë policinë, për të hedhur më tepër dritë rreth ngjarjes së rëndë./albeu.com/