EMRI/ “Spaçatorë” kokaine në Angli, prangoset shqiptari dhe 7 trafikantët

Tetë persona kanë rënë në prangat e Policisë britanike pasi dyshohen si trafikantë droge.

Pas bastisjeve nga Komanda Speciale kundër Krimit, ata dolën para një Gjykate Britanike ditën e sotme për të marrë masat ndëshkimore.

Shqiptari i arrestuar mësohet se quhet Ermal Shtrezi, 39 vjeç, nga Lyndhurst Road, i cili u akuzua për importim droge të klasit A dhe posedim të pasurisë kriminale.

Të arrestuarit e tjerë janë Daniel Oliver, 50 vjeç, Alexis Miranda, 62 vjeç, Terry Allen, 72 vjeç, Nigel Rodgers, 60 vjeç, William Adams, 74 vjeç, Frank Asante, 46 vjeç, Gary Hunt, 68 vjeç, nga Hallsfield Road./albeu.com/