EMRI/ Plagosja e djalit transgjinor në hotel, vihet në pranga 32-vjeçari

Policia ka vënë në pranga shtetasin e shpallur në kërkim Tefik Shehun, 32-vjeç i cili 7 ditë u bë pjesë e pjesë e plagosjes në hotel të shtetasit Arni Sulejmani, 20 vjeç, trasgjinor.

Ngjarja e rëndë ndodhi në një hotel në autostradën Tiranë-Durrës, ku në një dhomë hoteli gjendeshin 4 persona,  Arni Sulejmani (i plagosuri), Markeljan Beqiri(autori), Tefik Shehu dhe Anxhela Brisku.

Sipas dëshmive të rinjtë kishin konsumuar alkol dhe kokainë gjatë qëndrimit të tyre në hotel.

NJOFTIMI I POLICISË:

Durrës –  Specialistët për Hetimin e Krimit në DVP Durrës kanë bërë kapjen dhe ndalimin e shtetasit në kërkim Tefik Shehu., 32 vjeç, banues në Durrës, të cilin Gjykata e Shkallës së Parë Durrës, më datë 10.12.2021, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burrg”, për veprën penale “Moskallëzim krimi”, në lidhje me ngjarjen e ndodhur më datë 09.12.2021, në ambientet e dhomës së një hoteli në autostradën Durrës-Tiranë, ku mbeti i plagosur me armë zjarri një 20-vjeçar, Arni Sulejmani. /albeu.com/

 

 

 


Shtuar 16.12.2021 12:20