EMRAT/ Aksidenti në Lezhë, reagon policia: Këta janë të plagosurit

 

Pak minuta më parë një aksdenti i rëndë ndodhi në aksin Lëzhë – Milot, ku për pasoja mbetën të plagosur 4 të rinj, Marinela Gjergji, Daniel Gjergji, Fatjon Gjura dhe Marjan Marku.

Mësohet se dy prej janë në gjendje më të rëndë.

Policia bën me dije se aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Rrillës”, ndërsa makinat e përfshira në aksident janë të tipit “Ford”.

Njoftimi i policisë:

Lezhë / Informacion paraprak

Rreth orës 20:00, në aksin rrugor Lezhë – Milot, në vendin e quajtur ” Kryqëzimi i Rriles”, janë aksidentuar dy automjete tip ” Ford” me drejtues shtetasit D. Gj. dhe M. M.

Për pasojë janë lënduar të dy drejtuesit e mjeteve si dhe pasagjerët shtetasi F. Gj. dhe shtetasja M. Gj. të cilët ndodhen në spital nën kujdesin mjekësor.

Grupi hetimor në vendin e ngjarjes vazhdon veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit./albeu.com


Shtuar 22.11.2022 21:09