Ekzekutohet në mënyrë mafioze biznesmeni në Greqi

Një 45-vjeçar në Greqi, biznesmen, është ekzekutuar sot me armë zjarri.

Kostas Tsaftaridis, baba i dy fëmijëve, u vra në orët e para të së shtunës jashtë shtëpisë së tij në Thebes.

Ai vdiq në vend në mes të rrugës, ndërsa autori është arratisur me një makinë blu.

45-vjeçari zotëronte një kompani ndërtimi dhe një kompani dhënieje makinash me qira.

Nga ekzaminimi mjekësor, në trupin e tij janë gjetur 6 plumba me armë zjarri, 4 në trup, një në kokë dhe një në kofshë./albeu.com


Shtuar 24.07.2021 15:10