E rëndë në Krujë, elektricisti ndërron jetë gjatë punës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Krujë ku një elektricist ka humbur jetën ën krye të detyrës.

Një elektricist 40-vjeçar ka humbur jetën teksa po punonte në një banesë ku ka rënë në kontakt me energjinë elektrike.

Viktima është identifikuar me inicialet I. C., rreth moshën 40-vjeç, teksa kjo ngjarje e rëndë u regjistrua mbrëmjen e kësaj të diele rreth orës 19:45.

NJOFTIMI I POLICISË:

Më datë 03.10.2021, rreth orës 19:45, dyshohet se shtetasi I. C., rreth 40 vjeç,  duke kryer punime elektrike në banesën e shtetasit F. K., ka rënë në kontakt me rrymën elektrike e për pasojë ka ndërruar jetë. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes. /albeu.com/


Shtuar 3.10.2021 21:20