E mbani mend ”Shamikuqen”? Do mbeteni pa fjalë se si duket sot aktorja (FOTO LAJM)

Vitet ikin por ajo ende e bukur. E kemi fjalën për aktoren turke Turkan Soray, ose e njohur ndryshe për rolin e saj te “Shamikujqja” si Asiya.

Turkan Soray filloi karrierën e saj në vitet ’60 dhe shumë shpejt u bë një ndër aktoret më të kërkuara.

Asiya u bë aso kohe e njohur për publikun shqiptar dhe sot kujtohet me nostalgji. Në foton më poshtë mund të shikoni si ka ndryshuar aktorja./albeu.com

 


Shtuar 15.02.2022 10:36