Zbardhet data kur Gjykata Kushtetuese do të “vulosë” fatin e Metës

Gjykata Kushtetuese ka caktuar datën e seancës ku do të shprehet në lidhje me shkarkimin e presidentit Meta nga Kuvendi.

Seanca ku do të merret vendimi për fatin e Metës është caktuar në datën 18 Janar të 2022-shit, vit që përkon dhe me përfundimin e mandatit të Metës si president./albeu.com/