Tentoi të vriste qytetarin, bie në pranga “28 vjeçari” i rrezikshëm në Tiranë

Policia e Tiranës ka vënë në pranga shtetasin I.H., 28 vjeç pasi akuzohet për veprën penale “vrasje me dashje”.

Ky shtetas me 28.06.2021, gjatë një konflikti të çastit ka goditur me thikë shtetasin G. N.

Njoftimi i policisë:

Tiranë

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.6 bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit I. H., 28 vjeç, pasi Gjykata e Shkallës Pare Tiranë ka vendosur masën e sigurise “Arrest me burg” për veprën penale “Vrasje me dashje” e mbetur në tentativë. Ky shtetas me 28.06.2021, gjatë një konflikti të çastit ka goditur me thikë shtetasin G. N.