SPAK aksion në Ministrinë e Brendshme, kontrolle në zyra e banesa

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar ka goditur një tjetër rast të korrupsionit të tenderave.

Burimet se aksioni është duke u zhvilluar në Ministrinë e Brendshme.

Dhjetra kontrolle janë ushtruar brenda këtij dikasteri dhe në banesat e disa prej zyrtarëve  që janë të përfshirë në tenderin e uniformave të Policisë.

Dyshohet se në aferën e denoncuar 1 vit më parë nga PD në SPAK është përfshirë një zyrtar i lartë i Ministrisë.


Shtuar 10.07.2021 09:04

Tags: