E FUNDIT/ Protestë brenda burgut të Peqinit, të burgosurit mbyllen në qeli, refuzojnë ushqimin dhe ajrosjen

Disa të burgosur në burgun e Peqinit, janë mbyllur në qeli dhe kanë refuzuar marrjen e ushqprotestat imeve.

Ata kanë përdorur këtë formë proteste për të shprehur pakënaqësitë e tyre lidhur me shërbimet e ofruara nga administrata në burgje.

Nuk dihet se për cilët të burgosur bëhet fjalë, pasi duhet të theksuar se burgu i Peqinit është një burg i sigurisë së lartë./albeu.com/


Shtuar 26.10.2021 17:52