E FUNDIT/ Organizuan bllokimin e aeroportit, merret vendimi për 3 kontrollorët

Gjykata ka dhënë masat e sigurisë për 3 kontrollorët e AlbControl.

Gjykata ka pranuar kërkesën e prokurorisë dhe ka dhënë masën arrest shtëpie për Flora Ndrecën, arrest me burg për Armando Fezgën dhe Muhin Mezinin.

Ndaj tyre prokuroria ka ngritur akuzën e shpërdorimit të detyrës kryer në bashkëpunim.

Kërkesa u nga gjyqtari Arben Mica, ndërsa akuza u përfaqësua nga prokurorët Marjeta Zaimi dhe Lidina Riza.


Shtuar 10.04.2021 10:21