E FUNDIT/ Merret peng 25-vjeçari në Fier

Policia ka arrestuar dy persona për pengmarrje në Fier dhe ka shpallur në kërkim një tjetër.

E. A., 42 vjeç dhe A. B., 54 vjeç dhe B. A., 40 vjeç, në bashkëpunim me njëri tjetrin, për motive të dobëta, kanë dhunuar fizikisht dhe i kanë hequr lirinë në mënyrë të paligjshme për rreth dy orë shtetasit A. R., 25 vjeç, banues në Fier.

Me marrjen e njoftimit, shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier kanë bërë të mundur identifikimin, lokalizimin, kapjen dhe ndalimin e dy autorëve dhe po punojnë për kapjen e autorit të tretë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Heqja e paligjshme e lirisë” e kryer në bashkëpunim./albeu.com

 

 


Shtuar 8.09.2021 11:28