Lëkundje tërmeti në vend, ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në vendin tonë.

Mësohet se epiqendra ka qenë në Pukë, konkretisht në Fushë-Arrëz, ndërsa lëkundjet janë ndjerë dhe në Tiranë.

Sipas IGJEUM, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.7 i shkallës Rihter dhe thellësia 10 km.


Shtuar 14.01.2022 22:46

Tags: