Hapet ekspozita mbi krimet e komunizmit, Rama mban fjalën (VIDEO)

Kryeministri Rama merr pjesë në ekspozitën mbi krimet të komunizmit.

Ekspozita do të nxjerrë në pah të vërteta të shumta të kohës së diktaturës komuniste.

Këto materiale kanë qenë në arkivat e sigurimit të shtetit dhe po bëhen publike sot për të hedhur më shumë dritë mbi atë kohë.

Rama tha se qeveria shqiptare është përpjekur që të zbardhen sa më shumë të vërteta mbi krimet e komunizmit, pasi kjo gjë I shërben të ardhmes./albeu.com


Shtuar 30.08.2021 18:57

Tags: